... aby oči nebolely

Reference

Bc. Markéta Sedláčková, studentka architektury

Portret Marketa maly 115.150

Reference ke kurzu: Kurz Pryč s brýlemi! 

Na kurz „Pryč s brýlemi“ jsem přišla se šesti dioptriemi a vůlí s tím něco udělat. Co se za měsíc od kurzu změnilo? Ve zkratce: moje oči si vzpomínají, jaké to je zaostřovat. Nejlépe to vidím na číslech a nápisech, neboť to jsou známé tvary, které mozek dokáže dotvořit. Dále objevuji krásný svět bez brýlí a na ty své původní musím přeostřovat a očím už se v nich nelíbí...
Co říci k samotnému kurzu? Nadšení paní Ivanky je nakažlivé a hlavně - její oči již brýle nepotřebují. Z kurzu jsem si tedy odnesla potřebnou motivaci a, jak jsem psala výše, při pravidelném cvičení již vidím výsledky na vlastní oči.

PhDr. Libuše Martináková, učitelka angličtiny

Reference ke kurzu:  Kurz Pryč s brýlemi!

Sobota, strávená v kurzu Pryč s brýlemi, byla pro mě úžasnou relaxační záležitostí. Informace zde získané, čas strávený společným posilováním těla i zraku ve sluncem  vymalované pražské Stromovce a společná příprava oběda z potravin, které naše oči potřebují, byly pro mne fantantickým zážitkem. Jak jednoduché, praktické a přesto posilující. Oči od té doby procvičuji každou volnou chvíli. Cviky to jsou totiž tak nenáročné a vesměs nenápadné, že je možné je provádět během dne ve chvílích, kdy čekáme, cestujeme, na chvíli musíme přerušit práci a tak podobně. Příjemné vedení kurzu paní Ivanou, která každou chvilkou myslela na naše pohodlí (včetně poledního klidu) a pohodu také velmi oceňuji. Doporučuji každému. Udělejte něco pro sebe. Za ten pocit a určitě i výsledek, vytrváte-li, to určitě stojí.

Radim Valo, programátor, IT specialista

Reference ke kurzu: Kurz Pryč s brýlemi! 

Rád bych Vám poděkoval za vedení kurzu. Hodnocení organizace kurzu jednoznačně vystihuje "den pro sebe". Jdete si odpočinout, jednak fyzicky, tak i duševně a navíc to všechno prospívá Vašemu zraku. Teoretická část se střídá s praktickou, takže do Vás jenom nehustí: musíte támhle to nebo tohle. K prospěchu věci je i odpolední siesta. Hodnocení lektora: Paní Ivana je pravděpodobne odborník na svém místě. Dokazuje to i její osobní zkušenost s pozitivními výsledky kurzu. Co mi kurz přinesl: Na kurz jsem nešel proto, aby se mi okamžittě zlepšil zrak, ale hlavně proto abych věděl, co mám proto všechno udělat. Samozřejmě, ledacos se dá dohledat na Internetu, obzvlášť v dnešní době. Nikdo Vám ale nepodá bližší informace na konkrétní otázky a další pozitivum je, že je to v reálnem prostředí, což znamená, že jednotlivé cviky absolvujete pod odborným dohledem. Mým cílem bylo dojít si pro požadované informace a ty jsem dostal a navíc i něco k tomu.

 

Ing. Iva Čiháková, vysokoškolská pedagožka

Reference ke kurzu: Kurz Pryč s brýlemi! 

Je úterý večer a já stále myslím na sobotní kurz. Strávila jsem tam den v péči profesionální lektorky, která mile a zároveň důsledně dbala jak na efektivní cvičení, tak na naše „vypnutí“ a věnování se sami sobě. Zrak se mi zlepšil jen subjektivně, ale těžko to lze nazvat slovem „jen“. Mám odvahu, dostala jsem informace a vím, že se zrakem mohu sama něco dělat,  že se mohu věnovat jeho zlepšení. Cvičím i v těch nejnemožnějších chvílích, nedá se na to zapomenout. Myslím, že mohu s těmito informacemi pokračovat a těšit se na výsledky. Moc Vám děkuji.

Lucie Valo, nyní na mateřské dovolené

Reference ke kurzu: Kurz Pryč s brýlemi!

Upřímně se přiznám, že jsem zapadla do procesu ještě rychleji než jsem sama předpokládala a necvičím. Jen výjimečně si procvičím hledění do dálky, že to ani nestojí za řeč. Rozhodně jsem ale na cvičení nezanevřela a hodlám s tím začít hned. Kurz mi přinesl pár nových poznatků, i když jde často o zřejmé věci, člověk si je neuvědomuje. Určitě mi hodně dal, ale kamenem úrazu je důslednost, kterou je potřeba mít a vytrvat. K hodnocení lektora: asi těžko budu hodnotit nějakou odbornou stránku, nicméně jsem se s vámi cítila velmi příjemně a odpověděla jste na vše, co byla potřeba. Organizačně není kurzu co vytknout.

Ing. Dana Krbcová, kosmetická poradkyně

Dana reference final150.115

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

(nezávislá kosmetická poradkyně SSD Mary Kay, VISAGE STUDIO Národní 39, Praha 1)

Moc děkuji za úžasný kurz. Cítila jsem celou sobotu a i dnes, že oči cvičily. Dnes jsem si je opět procvičila a budu pokračovat. Kurz byl velice příjemný a pohodový. Paní Ivanko, vedla jste jej velice profesionálně a mile. Měla jsem po celou dobu kurzu pocit pohody a klidu, děkuji za příjemný den. Myslím si, že nová skla do svých starých brýlí si nebudu pořizovat a moc za to děkuji. A také za připomenutí základních pouček, kterými se budu moc ráda řídit.

Ivana Budilová, zubní sestra

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

Ráda bych tímto způsobem poděkovala za velmi příjemnou a nenásilnou formu předání informací. Celý den byl pro mě velmi zajímavý. Brýle nosím od 2 let a nevím, že bych je někdy dobrovolně odložila. Naopak jsem se vždy bála, pokud si je rozbiji budu zcela nemohoucí. Na kurzu jsem se přesvědčila, že to svým způsobem jde i bez mých brýlí +4 a +5,5 dioptrie. Zjistila jsem, že bez brýlí nejsem „nahá“, jak mi vždy připadalo a hlavně jsem cítila příjemné proudění vzduchu v očích. Kurz mi ukázal novou cestu a naději, jak se pomalu pokoušet pracovat na vylepšení zraku. Dává mi to krásný pocit, že nic není nemožné …..a za to děkuji.

Helena Šafránková, zdravotní sestra, kosmetická poradkyně

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

Kurz Pryč s brýlemi se mi líbil. Výsledek je zatím takový, že jsem sundala brýle, což je při mém stavu dioptrií a brýlích na dálku co říci. Zatím jsem je použila sem tam večer, když jsem unavená a chci vidět v televizi na titulky nebo na program, který mám na obrazovce. Ale venku chodím bez brýlí, v práci také. Sice nemůžu říci, že zázrakem vidím hned zcela jasně, ale na ulici se orientuji bez problémů, tramvaj a autobus rozeznám, když jsou blíž a k tomu co nevidím jasně, si dojdu. V práci to zatím jde a lepší se mi kouká na blízko, jako na čtení a líčení. A dokonce brýle, které jsem nosila normálně, jsou mi teď nepříjemné – zkusila jsem to jednou. Doma na televizi nosím brýle druhé, ve kterých jsem viděla předtím už hůř. No a když je nasadím, tak vidím tak jasně, jako jsem i s nimi už neviděla hodně dlouho.

MUDr. Hana Šašková, zubní lékařka

H. Šašková

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

Ráda bych moc poděkovala za podnětný praktický seminář „Pryč s brýlemi“. Moc se mi líbil – cviky jsou snadné, příjemné a ve spojení s nádhernou Stromovkou to bylo super. Snažím se je „zapasovat“ do denního programu. Nejlépe se mi to daří ve volných dnech a pak je to i VIDĚT! Musím ocenit i příjemný a lehký oběd, který jsme si společně vytvořili z Vašich surovin, a hlavně pak Váš kuskus s hlívou! Zúčastnily jsme se semináře jako pracovní tým (s mou sestřičkou). Vzájemně si připomínáme cviky, když některá zapomeneme a moc pracujeme na úkor očí:). Těším se na další informace a další kurs.

Ing. Dana Bernasová

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

Kurz se mi líbil, pěkně plynul v příjemné společnosti, jedna činnost navazovala na druhou a je zajímavé, že to tak rychle uteklo. Hlavně díky Vám jsme prožili krásný den a příjemnou formou jsme se dověděli a naučili zajímavé postupy a triky. Věnovala jste se nám s láskou a pokorou, vyslechla jste i názory a zkušenosti druhých, což nás také všechny mohlo ještě víc obohatit. Ačkoli jsem navečer významnou změnu k lepšímu nepozorovala, jsem přesvědčená, že to bude fungovat. jak už jsem Vám říkala, jsem dlouhodobě nevyspala a cítila jsem oči unavené. Zajímavé je, že pak večer doma, když jsem si sedla ke čtení, oči byly zázračně svěží účinky celodenní péče byly patrné. Teď jsem trochu polevila v úsilí, ale chci se do toho znovu pustit a věřím, že se úspěch opět dostaví. A také bych ráda absolvovala avizované pokračování kurzu.

Mária Holubová

Reference ke kurzu: Pryč s brýlemi (19.10.2013)

Díky rychlému jednání paní Ivanky a jejímu přizpůsobování se změnám jsem se jako náhradník dostala na kamarádkou doporučený kurz „Pryč s brýlemi“. Paní Ivanka na mě působila hřejivým pocitem už při prvním telefonickém kontaktu a tento pocit setrvává nadále i po skončení kurzu. Její profesionální přístup během celého průběhu kurzu vytvořil pro mě oázu klidu a léčila jsem si nejen oči, ale blahem se tetelila moje duše. Měla jsem pocit, že už se známe od nepaměti. Jsem ráda, že se rozvětvuje strom příznivců z řad odborníků k holistickému přístupu léčení nemocí a že jsem osobně měla čest poznat jednoho z nich. Díky tomuto kurzu jsem dostala návod, jak vpustit světlo do svého nitra nejenom očima.